لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی جدیدتر است که می تواند برای درمان اختلالات لابیا مینور و لابیا ماژور استفاده شود. در این روش، با لیزر Monalisatach یا تیغه جراحی یا ترکیبی از هر دو. بیماری های همراه کاملاً از بین می روند. همچنین در این جراحی که Hodectomy نام دارد، می توان لایه های اضافی کلاهک کلیتوریس را برداشت. جراحی لابیاپلاستی می تواند پوست و موهای زائد ناحیه تناسلی زنان را از بین ببرد. در جراحی لابیاپلاستی؛ اگر از لیزر استفاده کنیم می توانیم به نتایج تمیزتر و زیباتری دست پیدا کنیم.

لابیاها چیست؟

دو نوع لابیا در اندام تناسلی زن وجود دارد. لب های کوچک و بزرگ. در قسمت بیرونی واژن، لابیا بزرگ قرار دارد، لابیا ماژور در واقع بخشی از واژن است که از استخوان شرمگاهی تا پرینه امتداد دارد. این قسمت از اندام تناسلی از واژن در برابر عفونت و آلرژی محافظت می کند. لابیا بزرگ از قسمت های داخلی اندام تناسلی و کلیتوریس محافظت می کند. لابیا مینور از کلیتوریس به دو طرف دهانه واژن امتداد دارد. این قسمت ها می توانند عوارضی مانند عدم تقارن، عدم تناسب، اندازه و تیرگی داشته باشند. لابیاپلاستی بهترین روش درمانی برای زیباسازی لابیا است.

چه کسانی باید لابیاپلاستی انجام دهند؟

افرادی که لابیای بزرگ نامتقارن، پوست ناسالم، درد لگن و سوزش در حین رابطه جنسی، درد هنگام انجام ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، دویدن یا سواری، میل جنسی کم دارند زیرا کلیتوریس با پوست اضافی، لابیا و لباس زیر پوشیده شده است. ظاهر نامناسب هنگام پوشیدن شلوار و بد سر به دلیل بیماری برای جراحی لابیاپلاستی مناسب است.

مزایای جراحی لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی همانطور که گفته شد بخشی از جراحی زیبایی و درمانی برای زنان و دختران است. لاباپلاستی می تواند ناحیه تناسلی را زیبا و متناسب کند و به افزایش اعتماد به نفس کمک کند. همچنین با ایجاد جذابیت در ناحیه تناسلی می توان عملکرد و کیفیت رابطه جنسی را بهبود بخشید. با انجام لابیاپلاستی روی لباس های تنگ، مشکلات و مسائل پیش آمده کاملا برطرف می شود و فرد آزادی عمل بیشتری پیدا می کند.

لابیاپلاستی در رفع چین و چروک های دستگاه تناسلی زنان و بهبود لذت جنسی با از بین بردن پوست اضافی ناحیه کلیتورال بسیار موثر است. علاوه بر این با برداشتن لابیاها احتمال تجمع عفونت های میکروبی و باکتریایی از بین می رود و فرد از شر بسیاری از بیماری ها و بوی نامطبوع خلاص می شود.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی هستند؟

زنان و دختران بالای 18 سال که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستند و هیچ گونه بیماری یا بیماری زمینه ای ندارند می توان از لابیاپلاستی استفاده کرد. علاوه بر این، افرادی که در حین رابطه جنسی به دلیل بزرگی لب هایشان احساس شرم، درد و سوزش می کنند و از ظاهر نامناسب اندام های خصوصی خود رنج می برند، کاندیدای مناسبی برای لابیاپلاستی هستند.

افرادی که به دلیل تجمع باکتری ها و قارچ ها در ناحیه تناسلی دچار عفونت های مکرر می شوند باید لابیاپلاستی انجام دهند. در ضمن افرادی که به دلیل ناهنجاری های لابیا نمی توانند فعالیت های خاصی مانند دوچرخه سواری و ورزش های مختلف انجام دهند باید از لابیاپلاستی استفاده کنند.
 

اهمیت انتخاب جراح مناسب

انتخاب جراح مناسب مهمترین مرحله قبل از انجام عمل لابیاپلاستی است. اگر جراح به درستی انتخاب شود، می توان عوارض لابیاپلاستی و درصد عواقب ناخواسته را کاهش داد، در حالی که نتایج عالی و عالی دارد. جراح پس از ویزیت بیمار با توجه به تجربه و تخصص و با توجه به شدت عوارض روش جراحی را انتخاب می کند.

روش قبل از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی اغلب با بی حسی موضعی انجام می شود، بنابراین مشکلات بیهوشی زیادی وجود ندارد و روشی غیر تهاجمی است. بنابراین قبل از عمل نیازی به اقدامات خاصی نیست.

بعد از اینکه تصمیم به انجام لابیاپلاستی گرفتید، باید 2 هفته قبل از جراحی سیگار و الکل را ترک کنید. همچنین از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید.

بیمار باید در روز جراحی دوش بگیرد و ناحیه باید تمیز و تراشیده شده باشد.

5 تا 1 هفته برای استراحت در دوران نقاهت استراحت کنید.

آینا زا لابیاپلاستی

در روز جراحی، پزشک پس از اعمال بی حسی موضعی، مشکلات لابیا را برطرف کرده و با لیزر یا تیغ جراحی، قسمت های اضافی را برش می دهد. در طول جراحی، پزشک ممکن است از تکنیک های برش یا گوه استفاده کند.

نتیجه طبیعی تری در طول پیرایش به دست می آید. این روش در بین جراحان بسیار محبوب است. در روش Line Cut (Trim)، لب ها برش داده می شوند، لابیاها تنظیم می شوند و عیوب شکل اصلاح می شوند.

تکنیک گوه برای خانم هایی با لابیای بزرگ و کلیتوریس کوچک مناسب است. این ظاهر غیرطبیعی تری نسبت به روش جراحی ترمیم دارد. در این روش، برش اعمال شده روی لب های بیمار به شکل w، z یا v است.

لابیاپلاستی با و بدون نقطه لیزر

لابیاپلاستی با لیزر برای خانم هایی با مشکلات جزئی مناسب است. زیرا لیزر نمی تواند ناهمواری و شکل لابیاها را به خوبی جراحی درمان کند.

جراحی و لابیاپلاستی همزمان

سفت کردن واژن، فرم دادن به واژن، تقویت نقطه G، تغییر شکل واژن، سفید کردن واژن، تزریق ژل واژن، تزریق فیلر واژن، درمان خشکی واژن و غیره. امکان انجام چنین عملیاتی. . از جمله درمان هایی که می توان همزمان انجام داد، می توان آن را با لابیاپلاستی انجام داد.

اقدامات احتیاطی بعد از لابیاپلاستی

برای جلوگیری از عفونت بعد از لابیاپلاستی، داروها و محصولات تجویز شده باید به درستی و طبق تجویز پزشک استفاده شوند. به مدت یک ماه از انجام فعالیت های ورزشی شدید، آمیزش جنسی و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. همچنین، این ناحیه باید همیشه با کمک هوای خنک سشوار خشک شود.

از نشستن طولانی مدت خودداری کنید و به مدت 5 تا 1 هفته پس از جراحی در منزل استراحت کنید.

برای کاهش فشار روی برش باید از صندلی توالت استفاده کرد.

لابیاپلاستی

همه جراحی ها دارای عوارض جانبی و اثرات درمانی متفاوتی هستند. عوارضی مانند درد، گرما، تورم و خارش، هماتوم (جمع آوری خون)، نکروز بافتی، درد مزمن ناشی از بلوک عصبی، دیسپرائونیا، زخم در ناحیه تناسلی زنان، عفونت ناشی از عدم مراقبت در حین جراحی و نارضایتی پس از نتیجه، جراحی و نارسایی اندام تناسلی زنان، ترشح نادرست اندام تناسلی زنان، تشکیل فیستول و غیره.
 

اطلاعات بیشتر: https://payju.ir/content/لابیاپلاستی-شیراز-و-دکتر-جوانسازی-واژن-در-شیرا